• Slide 04
  • images/slider/ss_01.jpg
  • Slide 06

ZOO OSTRAVA

zoo ostrava- Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. Rozkládá se na ploše 100 ha a je domovem 360 druhům zvířat. Afričtí kopytníci (žirafy či zebry), dravci a papoušci, šimpanzi, lemuři, sloni, hroši a řada dalších zajímavých zvířat jsou každoročně středem zájmu všech návštěvníků.

Více na www.zooostrava.cz

 

SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD

slezskoostravky hrad

 

Více na www.slezskoostravskyhrad.cz

 

 

 

POHÁDKOVÝ SKLEP STRAŠIDEL

pohadkovy sklep strasidel

 

Více na www.cerna-louka.cz

 

 

 

DIVADLO MÍR

Nejmladší profesionální divadelní scéna v Ostravě!

 Více na https://www.divadlomir.cz/

 

NEJVYŠŠÍ RADNIČNÍ VĚŽ V ČESKÉ REPUBLICE

Ne každá radnice má věž. Ta ostravská je unikátní, protože je největší radniční budovou v republice a má zároveň nejvyšší radniční vyhlídkovou věž – celkem 85,6 m nad úrovní Prokešova náměstí, na kterém radnice stojí. Z vyhlídkové terasy ve výšce 72 m je za hezkého počasí neuvěřitelný rozhled až k horám Beskyd a Jeseníků, na Opavsko, do blízkého Polska. Návštěvníci, a především ti zahraniční, při pohledu z věže žasnou, jak je Ostrava protkána parky a zelení. Přes industriální historii připadá na jednoho Ostravana 30 m2 zeleně. Pěkná zahrádka co říkáte?

Prokešovo náměstí 8, 729 30 Ostrava
tel.: +420 599 443 096
www.ostravainfo.cz

 

STODOLNÍ ULICE

Fenomén Stodolní, tak začali Ostravané i přespolní nazývat jednu z nejznámějších ulic přímo v centru města. Kdysi honosné měšťanské domy se tu v 80. letech minulého století proměnily postupně v brlohy obývané sociálně nejslabšími obyvateli. Chátrající ulice se v 90. letech ujali mladí, nápadití a nadšení lidé. V současné době se tu počet zábavních klubů pohybuje kolem 60 a Ostrava má o noční život postaráno. Nejde totiž jen o kluby a restaurace pro příjemné posezení a konzumaci. Nejrůznější vystoupení, koncerty, besedy, setkání s umělci i recesní akce učinily ze Stodolní ulici, „která nikdy nespí".

Více na www.stodolni.cz

 

NEJVĚTŠÍ PŘÍRODNÍ KOUPALIŠTĚ

Kdo ho jednou navštíví, příště neodolá. Představuje celkovou vodní plochu 41 200 m2 s obřími 55metrovými skluzavkami a tobogánem, k tomu patří 70 000 m2 zelených ploch, obsahujících hřiště na minigolf, tenis, streetball, volejbal, kuželky, půjčovnu sportovního nářadí a mnohá občerstvení. Koupaliště má délku 380 m, šířku 220 m. Toto největší české přírodní koupaliště v Ostravě-Porubě patří rovněž mezi největší ve střední Evropě. V době letních veder se tu běžně denně opaluje a koupe i 20 000 návštěvníků. Kdo chce přeplavat La Manche, nechť trénuje v Ostravě.

Více na: http://www.sareza.cz

 

NEJMODERNĚJŠÍ DIVADLO LOUTEK

Na vylepšení špatné nálady je divadlo, a zejména divadlo loutek, jako stvořené. Už od roku 1953 mají ostravské děti možnost těšit se z loutkového divadla. V 90. letech 20. století založilo ostravské Divadlo loutek tradici pořádat každý lichý rok mezinárodní festival loutkových divadel pod názvem Spectaculo Interesse, který je dnes největší akcí svého druhu v republice. V roce 1999 dostalo divadlo novou budovu. Svým pojetím i technickým vybavením je nejmodernější budovou loutkového divadla ve střední Evropě. V architektonické soutěži města získal objekt titul Dům roku 1999.

http://www.dlo-ostrava.cz

 

OSTRAVAR ARÉNA

Jedna z dominant Ostravy byla dokončena a slavnostně otevřena v roce 1986. Za dobu své existence se stala významným sportovně - kulturním centrem a vyhledávaným místem konání národních, evropských a světových mistrovství, koncertů největších hudebních hvězd, sportovních turnajů a jiných vyhledávaných akcí.

Hala je domácím prostředím hokejového týmu HC VÍTKOVICE STEEL.

http://www.arena-vitkovice.cz

 

MULTIKINO CINESTAR

Aktuální program naleznete na www.cinestar.cz

 

TECHNICKÉ PAMÁTKY:

DOLNÍ OBLAST VÍTKOVICE

Důl Hlubina, vysoké pece, koksovna Vítkovických železáren

Jde o jedinečný industriální areál z 1. pol. 19. století. Jednotlivé významné technické objekty a zařízení Vítkovických železáren v tzv. Dolní oblasti Vítkovic byly od počátku 90. let minulého století prohlašovány za kulturní památky. Celý areál byl vzhledem ke své výjimečnosti prohlášen roku 2002 za národní kulturní památku.

V těchto místech stávala již původní pudlovací pec z r. 1828, založená arcibiskupem Rudolfem, první toho druhu v celé rakouské monarchii. První vysoká pec zde byla uvedena do provozu v roce 1836. Nedílnou součástí celého výrobního řetězce se stal i důl Hlubina z roku 1843. Bezprostředně zde na sebe navazoval celý technologický tok těžby uhlí, koksovny a výroby železa, jenž nemá v České republice obdoby. V roce 2008 byl areál zapsán na seznam Evropského kulturního dědictví.

 

Dolní oblast Vítkovice

podél ul. Místecká
703 00 Ostrava - Vítkovice
tel.: +420 604 603 166

(otevírací doba: květen - říjen PO-PA - pouze na objednávku, pro skupiny SO-NE - 9:00 - 17:00)

www.dolnioblastvitkovice.cz

 

DŮL MICHAL

Národní kulturní památka Důl Michal představuje pracovní den horníka

Lokalita se nachází na okraji Slezské Ostravy, kde v průběhu historie vzniklo nejvíce důlních děl v Ostravě (142).

 

Důl Michal

Nám. Čs. armády 95
715 00 Ostrava - Michálkovice
tel.: +420 596 231 160, + 420 596 231 151

www.dul-michal.cz

 

LANDEK PARK

Expozice hornického muzea, rekreační areál

Pod Landekem 64
725 29 Ostrava - Petřkovice
tel.: +420 596 131 803 (804)

více na: www.landekpark.cz

Ubytovna Nerudova v Ostravě hodnocení